Ogłoszenie

   


#1 Sat-05-09 09:26:55

MAGNUS

Administrator

Punktów :   

WAŻNE POSTACIE

Mistrz Hwang Ho Yong - VIII DAN

Mistrz Hwang Ho Yong urodził się 11 kwietnia 1956 roku w małym miasteczku Sin Uiz w Korei Północnej, nie daleko granicy z Chinami. TKD zaczął ćwiczyć w wieku 13 lat. Dzięki pilnemu treningowi i dobrym nauczycielom których, mile wspomina do dzisiaj, 1 Dana otrzymał już w wieku 17 lat. Po skończeniu szkoły średniej i akademii wychowania fizycznego podjął pracę w Koreańskim Związku Taekwon-do ITF. W 28 roku życia na seminarium z generałem Choi Hong Hi otrzymał stopień 4 dan i certyfikat instruktora międzynarodowego. Mistrz Hwang Ho Yong w tamtym czasie był nie pokonanym specjalistą w technikach specjalnych. Dwukrotnie zdobywał w nich Mistrzostwo Korei. Jego techniki w wyskoku widnieją jako wzorcowe w 15- tomowej encyklopedii Taekwon-do, autorstwa gen. Choi Hong Hi. W latach 1982-1986 był członkiem Koreańskiej grupy pokazowej promującej TKD we Włoszech, Jugosławii, Węgrzech, Norwegi, a przede wszystkim w Chinach. W 1987 przybył do dawnej Czechosłowacji z misją założenia tam związku narodowego TKD. Zadanie to zajęło mu 5 lat. Następnie w latach 1994-1995 wspierał rozwój TKD w Indiach. W 2000 r. został mianowany przewodniczącym komisji instruktorów międzynarodowych. Od 2002 przebywa w Czechach gdzie wykonał potężną pracę instruktorską, mianując 250 mistrzowskich stopni oraz wynosząc czeskie TKD do światowego poziomu. Gen Choi Hong Hi wyrażał się o nim, iż to jest jeden z najlepszych instruktorów międzynarodowych na świecie. Tym bardziej cieszymy się że, my Polacy także teraz możemy liczyć na jego wsparcie i pomoc.





Profesor Chang Ung

Mr. Chang Ung

IOC Member, President of ITF, IMGC, GAISF, M. A. Commission

Drodzy członkowie ITF-u korzystając z okazji chciałbym was serdecznie pozdrowić i podziękować za wielkie poświęcenie dla rozwoju i promocji naszej organizacji. Wiedzcie że wasza droga jest zgodna z filozofią i zasadami wytyczonymi przez naszego drogiego założyciela gen. Choi Hong Hi. Ponadludzkim wysiłkiem i poświęceniem założył on w 1955r. ITF, jako dojrzałą, uznaną i szanowaną międzynarodową organizację sztuki walki. Dzisiaj my wszyscy możemy czuć się z tego dumni. W przeszłości nasi oponenci próbowali dyskredytować nas wszelkimi niegodnymi metodami, co sprawiało nam wiele przykrości i cierpienia. Ale wy prawdziwi taekwondocy otworzyliście swoje serca na prawdę i bez jakiegokolwiek wahania opowiedzieliście się po jej stronie. Tym bardziej mam przyjemność pracować z wami nad zjednoczeniem TKD w jedną wielką rodzinę. Są jednak ludzie w naszej rodzinie, którzy dla swych własnych ambicji pragną zburzyć to co gen. Choi i Hong Hi budował przez całe swoje życie. Mówią, że boją się mnie ponieważ jestem Koreańczykiem z Północy, zarzucają, że ostatni Specjalny Kongres w Pyongyang był nieprawomocny! Jest to szukanie uspraweiedliwień dla swego niegodnego postępowania! Odnośnie Kongresu - zgodnie z naszą tradycją na 100-ny dzień po śmierci generała zaproszeni zostali przedstawiciele krajów członkowskich ITF by oddać mu hołd i ogłosić jego ostatnią wolę. Jednocześnie wysłany został list, który nakazywał im ten przyjazd zbojkotować. Smutno zrobiło się nam wszystkim oraz rodzinie generała ponieważ nadawcy listu zawsze publicznie i głośno mówili jak wiele generałowi zawdzięczają. 46 krajów przybyło jednak mimo wszystko i biorąc pod rozwagę wolę generała oraz zdanie zarządu ITF, postanowiło przeprowadzić kongres nadzwyczajny. Jego postanowienia i skutki są wam znane. ITF, jak uczył generał Choi Hong Hi to nie polityczna ideologia, nie religia ani wyścigi, dlatego nie osądzajcie mnie teraz lecz patrzcie na moje czyny. Jako członek MKOL i prezydent ITF zrobię co w mojej mocy dla dobra waszego i organizacji. Za główne swoje zadanie stawiam sobie zjednoczenie ITF-u z WTF-em, by spełniło się wielkie marzenie naszego założyciela. Dotrzymam obietnic które złożyłem na kongresie w Pyongyang i zebraniu zarządu ITF w Wiedniu. Słowa te adresuję do każdego czarnego pasa. Macie swoją głowę i wiecie jak postępować. Tymczasem dziękuję za wasze zaufanie i współpracę. Nasza przyszłość jest jasna a zwycięstwo prawdy pewne. Do zobaczenia na Mistrzostwach Świata w Pyongyang w Korei.

Thank you.

Yours in TaeKwon-Do

Chang Ung , President


http://img.userbars.pl/60/11915.gif
http://img.userbars.pl/154/30772.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.paganlodz.pun.pl www.grabeyblade.pun.pl www.grebocin.pun.pl www.szczurekom.pun.pl www.geodeci.pun.pl